Шампионът през 2015 година Стан Вавринка (Швейцария) отпадна във втория

...

Вавринка аут от Токио, Андерсън се нуждае от още една победа, за да измести Григор

Шампионът през 2015 година Стан Вавринка (Швейцария) отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на родна земя в Токио с награден фонд 1,782 милиона $. Той загуби от канадеца Денис Шаповалов с 6:4, 1:6, 4:6 след съвсем два часа игра.

19-годишният Шаповалов осъществя решителен пробив в седмия гейм на третия сет, с цел да победи.

2015 champion @stanwawrinka is off to a flying start at #rakutenopen.

He defeats Taylor Fritz 6-3 6-4 to set round two clash with Denis Shapovalov. pic.twitter.com/oH615h4cxl
— Tennis TV (@TennisTV) October 2, 2018 Двукратният победител и локален любим Кей Нишикори завоюва против французина Беноа Пер с 6:3, 7:5 и се класира за четвъртфиналите. Поставеният под номер 3 японец взе първите пет гейма в мача, а по-късно осъществя поврат от 0:3 гейма във втория сет.

Трикратният финалист Милош Раонич (Канада) пласира 15 аса и отстрани във втория кръг 20-годишния квалификант Йозуке Уатануки (Япония) с 6:3, 7:6(2). Поставеният под номер 6 Раонич ще играе на четвъртфиналите против руснака Даниил Медведев, който завоюва с 6:4, 6:3 против Мартин Клижан (Словакия).

Вторият в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка) наниза 22 аса, само че победи мъчно австралиеца Матю Ебдън с 4:6, 7:6 (1), 6:2. Андерсън ще играе във втория кръг против Франсис Тиафоу (САЩ), а при триумф ще измести Григор Димитров от осмото място в международната класация.

Шампионът от 20165 година Ник Кирьос (Австралия) също стартира с сложен триумф след 7:5, 7:6(3) над участващия с " уайлд кард " представител на домакините Йошихито Нишиока. Следващият противник на Кирьос ще бъде номер 8 Ришар Гаске (Франция).

Австралиецът Алекс дьо Мино отрази четири мачбола в деветия гейм на втория сет и стигна до поврат в първия кръг против французина Жил Симон с 6:7(1), 7:6(5), 6:2. Той чака мач против номер 5 Стефанос Циципас (Гърция).