Шампионът през 2014 година Роджър Федерер стартира с победа на

...

Федерер стартира с трудна победа в Шанхай

Шампионът през 2014 година Роджър Федерер започва с победа на Мастърс шампионата в Шанхай.

Поставеният под номер 2 Федерер пласира 14 аса и отстрани Диего Шварцман (Аржентина) със 7:6(4), 6:4 за 93 минути в първия си шампионат след достигането на четвъртфиналите на Откритото състезание на Съединени американски щати на 7 септември.

36-годишният швейцарец пропиля задатък от 4:2 гейма, а в последвалия тайбрек той стигна до поврат от 0:2 до 5:2 точки по пътя си към триумфа в първия сет.

Федерер проби на старта на втората част и резервира преднината си до края, с цел да запише 40-ата си победа в 44 мача през сезона.

Така в третия кръг той ще срещне квалификанта Александър Долгополов, който в профил испанеца Фелисиано Лопес със 7:6(4), 1:6, 6:4.