Шампионът от Australian Open Яник Синер и вторият поставен Карлос

...

Синер и Алкарас продължават в Индиън Уелс

Шампионът от Australian Open Яник Синер и вторият подложен Карлос Алкарас се класираха за четвъртфиналите на. Наградният фонд на конкуренцията е 9 495 555 $.

Синер се оправи с Бен Шелтън след 7-6(4), 6-1. Победата е 15-а подред за италианеца през 2024 година и 18-а подред дружно с предходната година. Това беше и. Той е първият състезател, роден след 2000-ата година, който доближава до тази кота.

Следващият му противник ще е Иржи Лехечка. Чехът победи Стефанос Циципас след 6-2, 6-4 за 78 минути на корта. Чехът превъзхождаше Циципас и не позволи нито един пробив.

Алкарас се наложи над Фабиан Марожан след 6-3, 6-3 за 77 минути игра. В спор за постигане до полуфиналите той ще срещне спечелилия от мача сред германеца Александър Зверев и австралиеца Алекс де Минор.

Алкарас изоставаше с 2-3 в първия сет, само че завоюва четири следващи гейма до 6:3. Във втората част той проби за задатък от 4-2 и нямаше проблеми до края.
Източник: flashnews.bg