Шампионът от 2017 година Манчестър Юнайтед елиминира австрийския ЛАСК Линц

...

Този път Юнайтед трябваше да се потруди за успех над ЛАСК

Шампионът от 2017 година Манчестър Юнайтед отстрани австрийския ЛАСК Линц след 2:1 в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа на "Олд Трафорд ". По този метод "червените дяволи " се класират за идната фаза след общ резултат 7:1 и в понеделник ще се изправят против Копенхаген, който по-рано през днешния ден в профил Истанбул Башакшехир.

В 4-ата минута Мата спринтира по десния фланг и опита центриране в наказателното поле към Игало, само че неприятелски състезател мазета в корнер. След осъществяването му Хари Магуайър се извиси над всички и стреля с глава, само че над вратата.

В 9-ата минута гостите стигнаха до първия си ъглов удар. Фосу-Менса почисти центрирането на първа греда в нов корнер. При новото статично състояние се получи разбъркане, след което Андраде бе най-съобразителен, намирайки топката с глава, само че опитът му срещна горната греда на Ромеро.

В 17-ата минута Михорл откри от място коженото кълбо с левия крайник, само че шутът му мина високо над вратата.

В 25-ата минута австрийците извършиха свободен удар, само че той не докара до нищо рисково, откакто срещна стената.

3 минути по-късно Ренер центрира остро от лявото крило към Рагуц, който я засече по превъзходен метод, само че все пак топката излезе в навън.

При ответната офанзива домакините завоюваха корнер, при който още веднъж Магуайър бе над всички, само че още веднъж изпрати удара си над горната греда.

Секунди по-късно още веднъж Рагуц сътвори проблеми за "червените дяволи ", откакто шутира мощно от отдалеченост и принуди Серхио Ромеро да избави.

В 37-ата минута Визингер спря рискова офанзива на Юнайтед, откакто Лингард изведе Даниел Джеймс отдясно, само че австрийският бранител на гостите се намеси отлично и мазета в ъглов удар. След него обаче отбраната се оправи с заплахата.

В 50-ата минута още веднъж Лингард сътвори състояние за своя тим. Англичанинът получи топката пред наказателното поле от Хуан Мата и мигновено я отклони към Одион Игало, който се обърна и насочи изстрел, само че прекомерно едва и в ръцете на Шлагер.

5 минути по-късно Брендън Уилямс нахлу по левия фланг в пеналтерията и опита прострелно подаване по земя, само че не съумя да откри нито един собствен съотборник.

Ранфтъл отговори с пас по въздух отдясно, само че топката бе изкарана в корнер. След него тя бе изчистена едва и Визингер се възползва по съвършения метод, откривайки резултата в интерес на своя тим след удар с десния крайник в левия ъгъл на Ромеро.

След по-малко от 2 минути Джеси Лингард бе заплатен за дейните си дейности от началото на мача. Пас с едно допиране от центъра, дело на Мата, изведе крилото на "червените дяволи " самичък против Шлагер, който безпроблемно върна паритета в резултата.

В 84-ата минута Чонг откри Перейра отляво, бразилецът направи рисков рейд посредством финтове в наказателното поле и опита пас от аутлинията, само че не съумя да откри никого.

4 минути след влизането си в игра Антони Марсиал изведе англичаните напред, откакто Хуан Мата подаде на французина на границите на наказателното поле и девятката на "червените дяволи " невъзмутимо матира Шлагер с акуратен удар в десния му ъгъл.

Манчестър Юнайтед - ЛАСК Линц 1:1

0:1 Визингер 55'

1:1 Лингард 57'

2:1 Марсиал 88'

Стартов състав на Манчестър Юнайтед: Ромеро, Фосу-Менса (85' Менги) , Байи, Магуайър, Уилямс (72' Чонг) , Фред (64' Перейра) , Мата, Мактоминей, Лингард (64' Погба) , Джеймс (84' Марсиал) , Игало.

Стартов състав на ЛАСК Линц : Шлагер, Андраде (80' Филипович) , Траунер, Визингер, Ренер, Михорл, Холанд, Ранфтъл, Балич (65' Райтер) , Рагуц, Фризер.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `