Шампионът от 2015 година Франция постигна трета поредна победа на

...

Франция с трета победа на Евроволей 2023

Шампионът от 2015 година Франция реализира трета поредна победа на Европейското състезание по волейбол за мъже, което се организира в България, Република Северна Македония, Израел и Италия.

Французите надвиха над Израел с 3:0 (25:21, 29:27, 25:17) в третата си среща от група D в Тел Авив и не престават без проваляне. „ Петлите “ са отпред във краткотрайното класиране, а израелците заемат второто място с актив от две победи и една загуба досега.

Тимоти Карле бе най-резултатен за Франция с 14 точки, а Стефан Бойе осъществя 10.

В другата среща от групата нощес Турция надигра Гърция с 3:1 (22:25, 26:24, 25:19, 25:23) и реализира първи триумф на шампионата. Турците държат четвъртата позиция в подреждането с актив от една победа и две провали, колкото имат и волейболистите на Гърция.

Република Северна Македония реализира втора победа от двата си мача досега откакто се наложи над Черна гора с 3:0 (25:22, 25:18, 25:20) в дуел от група С в Скопие. Северномакедонците са втори в класирането за момента, до момента в който Черна гора се намира на последното, шесто място с две провали.

Александър Ляфтов означи 14 точки, а Филип Савовски приключи с 11 точки за успеха на домакините.

В същата група Нидерландия се оправи с Чехия с 3:0 (25:22, 25:22, 25:22) и с две победи и една загуба заема третата позиция в подреждането, а чехите са четвърти с баланс 1-2.
Източник: novsport.com