Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт спечели последната си визита

...

Красиви попадения донесоха пореден успех на Ривър Плейт

Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт завоюва последната си аудиенция в аржентинската Суперлига за сезон 2018/2019 година след страхотни попадения. Грандът от Буенос Айрес надделя с 2:0 Талерес в гостуването от 24-ия кръг на шампионата, като съвсем несъмнено си подсигурява присъединяване в Копа Либертадорес през 2020 година.
Con el hashtag #FiguraRiver, elegí al mejor jugador en la victoria del Más Grande frente a Talleres. pic.twitter.com/JvzWEBtUyS
— River Plate (@CARPoficial) March 31, 2019

На стадион " Марио Кемпес " в Кордоба попаденията бяха дело на Начо Фернандес, като и двете бяха извънредно красиви. Халфът нямаше гол в досегашните си 18 мача през тази акция. Той се разписа първо в 27-ата минута, а по-късно удвои в 34-ата минута.
¡Ese juego en equipo! pic.twitter.com/jk1hQbo2fN
— River Plate (@CARPoficial) March 30, 2019 При първото попадение голмайсторът Лукас Прато се пребори за топката и доста технично изведе Фернандес, който прати топката в горния десен ъгъл за 0:1. Седем минути по-късно Фернандес беше фаулиран покрай тъчлинията, а реферът отсъди фаул. Докато съдията и играчите на домакините си говореха Фернандес видя, че вратарят беше излязъл напред и незабавно го трансферира от към 30 метра, изправяйки хиляди почитатели на Ривър по трибуните.

SORPRESA

Nacho Fernández y su segundo golazo de la noche pic.twitter.com/svORtnoPma

През последните 35 минути на мача Ривър остана с човек по-малко, защото Де Ла Крус беше изпъден. Уругваецът получи втори жълт картон в 54-ата минута, само че все пак играчите на Марсело Гаярдо не позволиха гол в трети следващ мач и записаха пета поредна победа в шампионата. " Милионерите " имат към този момент 45 точки, като съвсем несъмнено ще задържат четвъртата позиция, която подсигурява присъединяване в Копа Либертадорес през идната година. Защитаващият купата си на Южна Америка състав на Ривър гостуват на бразилския Интернасионал в трети мач от груповата фаза на тазгодишното издание на Либертадорес.
Ellos llegaron primero #JuntosSomosMásGrandes pic.twitter.com/GktKgLLfRU

Другата седмица в последния кръг от сезона в Аржентина " бяло-червените " одобряват Тигре.

Талерес остана на девето място с 33 точки.

СЪСТАВИТЕ НА МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА РИВЪР ПЛЕЙТ Примера дивисион 24 кръг, неделя 31 март  Талерес 0:2краен резулат  Ривър Плейт