Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт направи сериозна крачка към

...

Ривър и Бока все по-близо до нов титаничен сблъсък за Либертадорес

Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт направи сериозна крачка към нов исторически мач с Бока Хуниорс в Копа Либертадорес. " Милионерите " надделяха с 2:0 в първи четвъртфинал от шампионата Серо Портеньо. Около 60 000 фенове на " Монументал " видяха две попадения от дузпи, само че също по този начин и изцяло заслужена победа на домакините. Тя пристигна след точните осъществявания от бялата точка на Игнасио Фернандес (8) и Рафаел Боре (65).
¡El Millonario le ganó por 2 a 0 a Cerro Porteño en el Monumental! Elegí a la #FiguraRiver de la noche pic.twitter.com/dyNvELhcKH
— River Plate (@RiverPlate) August 23, 2019 Наставникът Марсело Гаярдо пък продължава да написа история с Ривър, ставайки треньорът с най-вече мачове отпред на славния клуб в Либертадорес - 57.
@RiverPlate struck twice from the penalty spot to down @ccp1912oficial on Thursday night in the first leg of the #Libertadores quarterfinals! @FTBSantander pic.twitter.com/VkhqmiPNyX
— CONMEBOL Libertadores (@TheLibertadores) August 23, 2019
При страхотна атмосфера в Буенос Айрес Ривър започва в скица 4-4-2. Още във втората минута Де ла Крус беше изритан в наказателното поле от опитния нападател на гостите Ларивей. Реферът подмина обстановката, само че минута по-късно отиде да гледа ВАР, откакто му беше сигнализирано от неговите сътрудници зад видео мониторите. След видяното повтаряне съдията Карило уточни бялата точка, а Фернандес беше прецизен за 1:0.
Turn the volume up, sit back, and enjoy as El Monumental goes crazy while watching @RiverPlate
open up the advantage against @CCP1912oficial!

#Libertadores. pic.twitter.com/P0fijnM20c

Аржентинците продължиха да нападат, само че някогашният пазач на Ривър, Лацио и Интер Карисо се оправи добре и резервира вратата си до края на първата част.
Второто полувреме стартира с нова интервенция на ВАР, само че този път, с цел да бъде вярно анулиран гол на " милионерите ", откакто Суарес игра с ръка.

В 65-ата минута Каско изведе технично Паласио, който беше фаулиран от Карисо и това означаваше втора дузпа за Ривър. Този път зад топката застана колумбийският нападател Боре, който също осъществя и се отпуши в шампионата, вкарвайки първото си попадения в седемте изиграни мача през тази акция.
Оставащите минути и двата отбора можеха да се разпишат, само че резултатът остане неизменен.
@RiverPlate lead against @CCP1912oficial thanks to a penalty from Fernández! pic.twitter.com/rhSh8VZRp5
— CONMEBOL Libertadores (@TheLibertadores) August 22, 2019 Така Ривър ще започва другата седмица в Асунсион с два гола преднина, които вършат отбора любимец за класиране на полуфинала.

Там с единия крайник към този момент е безконечният противник Бока Хуниорс, който разруши с 3:0 ЛДУ дие Куито в Еквадор, като би трябвало да стане футболно знамение, с цел да отпадне на реванша на " Бомбонера ". Копа Либертадорес 1/4 кръг, петък 23 август  Ривър Плейт 2:0краен резулат  Серо Портеньо