Шампионът на Южна Америка Фламенго спечели за първи път в

...

Историческо: Фламенго триумфира с Рекопа Судамерикана

Шампионът на Южна Америка Фламенго завоюва за първи път в своята история Рекопа Судамерикана (южноамериканският равностоен на Суперкупата на Европа), откакто победи с 3:0 носителя на Копа Судамерикана Индепендиенте дел Вале. Първият мач в Еквадор беше приключил 2:2, само че пред препълнените трибуни на " Маракана " бразилците подвигнаха втори интернационален трофей в границите на три месеца.

Героят на Менго от 2019 година Габриел Барбоса даде задатък на домакините в 19-ата минута. Габигол удари с глава горната греда, а при добавката изправи на крайници 80 000 по трибуните. Червен картон на Вилям Арао обаче затрудни бразилците, които на няколко пъти се избавиха от равнене. Габигол пък беше близо втори гол преди края на първата част.

След почивката еквадорците натиснаха да търсят изравнително попадение, само че след бърза контраофанзива в 63-ата минута Жерсон удвои. Отново той беше прецизен и в 89-ата минута, когато оформи крайното 3:0.
Източник: fakti.bg