Шампионът на Висшата лига Челси взе първи успех за годината,

...

"Челси" постигна първа победа за 2018 г.

Шампионът на Висшата лига " Челси " взе първи триумф за годината, откакто надигра с безапелационното 4:0 новака " Брайтън " като посетител. Сините реализираха пет равенства в последните си срещи във всички шампионати, само че този път на стадион " Амекс " бяха безапелационни.

Тимът на Антонио Конте си обезпечи удобен задатък още до шестата минута, когато водеше с 2:0. След това сините просто направляваха дуела, а останалите две попадения паднаха в заключителните 13 минути.

Силен мач за първенците изигра Еден Азар, който означи два от головете. Белгиецът е вкарал 65 попадения и е асистирал за още 37, с което е забъркан в отбелязването на 102 гола във Висшата лига за " Челси ". Той изпревари Джанфранко Дзола, а пред него по този индикатор в историята на сините са само Франк Лампард (237) и Дидие Дрогба (159).

Азар означи и своите голове №100 и 101 на клубно равнище (36 за " Лил " и 65 за " Челси " ).

Източник: dnevnik.bg