Шампионът на Испания направи сериозна грешка в битката за титлата

...

Обрат в последните 10 минути разплака Атлетико на "Метрополитано"!

Шампионът на Испания направи сериозна неточност в борбата за купата в Ла Лига, откакто позволи призрачен поврат против Майорка и загуби с 1:2 като хазаин в мач от 16-ия кръг. " Дюшекчиите " към този момент изостават на седем точки от водача Реал Мадрид.
След двете си победи в последните два кръга отборът на Атлетико поведе на Майорка, само че не съумя да запази преднината си и позволи цялостен поврат в края на мача. Матеуш Куня откри за " дюшекчиите " в средата на втората част, само че в 80-ата минута бранителят на Майорка Франко Русо изравни.
Кошмарът за Атлетико стана цялостен в 91-вата минута, когато нападателят на гостите Такефуса Кубо означи надвит гол за своя отбор. Така Атлетико остава на четвърта позиция с 29 пункта - на седем от водача Реал Мадрид. Майорка пък се изкачи до 12-ото място с 19 пункта.
В идващия кръг Атлетико гостува на Реал Мадрид в столичното дерби, което може да се окаже повратно за сезона в Ла Лига. За Майорка следва домакинство на Селта Виго.
Източник: sportlive.bg