Шампионът на Германия Байерн Мюнхен продължава да крачи уверено към

...

Байерн обърна Волфсбург за десета поредна победа в Бундеслигата

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен продължава да крачи решително към шеста поредна купа в Бундеслигата. В среща от 23-ия кръг баварците се постановиха трагично с 2:1 при визитата си на Волфсбург, с което записаха десета поредна победа в шампионата.

Въпреки че на почивката изоставаха в резултата след гол с глава на Даниел Дидави в 8-ата минута, през второто полувреме играчите на Юп Хайнкес реализираха цялостен поврат и се поздравиха с трите точки. Първо Сандро Вагнер възвърне равенството в 64-ата минута след асистенция на Ариен Робен, който малко преди този момент бе изпуснал дузпа. В 90-ата минута полската голова машина на баварците Роберт Левандовски донесе триумфа на своя отбор, реализирайки от бялата точка за крайното 2:1.

След триумфа Байерн продължава да е безапелационен водач в класирането с актив от 59 точки, с 21 повече от втория Байер Леверкузен. Волфсбург пък е 13-и с 24 пункта.