Шампионът на Германия Байерн Мюнхен допусна изненадващо поражение с 0:1

...

Аугсбург нанесе първа загуба на Байерн Мюнхен в Бундеслигата

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен позволи изненадващо проваляне с 0:1 при визитата си на Аугсбург в мач от седмия кръг на локалната Бундеслига.

Единственото попадение на „ Аугсбург Арена “ бе маркирано в 59-ата минута, когато домакините извършиха фаул от личната си половина, дългата центрирана топка се озова отляво в наказателното поле на Байерн, където Яго от състава на домакините продължи с коляно топката към Мергим Бериша. Футболистът с номер 11 от състава на Аугсбург получи топката към точката за осъществяване на дузпа и с изстрел по земя се разписа в долния ляв ъгъл на вратата, защитавана от Мануел Нойер.

В класирането съставът на Юлиан Нагелсман е четвърти с 12 точки, на 3 пункта за огромния си противник и водач в класирането Борусия Дортмунд. Аугсбург заема 11-ото място с 9 точки.