Шампионът на Франция Пари Сен Жермен записа впечатляващ домакински успех

...

ПСЖ сломи Тулуза за едно полувреме, но Мбапе и Кавани помрачиха радостта от победата

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен записа впечатляващ домашен триумф с 4:0 над Тулуза в дуел от 3-ия кръг на Лига 1. Радостта на първенците обаче беше помрачена от травмите на трима от титулярите. Преждевременно терена напуснаха новото попълнение в отбраната Абду Диало в 40-ата минута, както и звездите в офанзива - Единсон Кавани (14’) и Килиан Мбапе (66’), който е с разтежение на бедрото.

И четирите гола на парижани пристигнаха през втората част. Резултата откри влезлият на мястото на Кавани Ерик Максим Чупо-Мотинг, който в 50-ата минута се подигра с противниковите бранители преди да прати топката в тяхната мрежа. Пет минути по-късно Матийо Гонсалвеш от състава на гостите имаше нещастието да си означи автогол. В 71-ата стражът им Баптист Райне отрази дузпа на Анхел Ди Мария, свирена за игра с ръка точно на Гонсалвеш. В 75-ата минута Чупо-Мотинг за повторно в мача се разписа, като го стори с мощен удар от близко, а в 83-ата при осъществяване на корнер Маркиньос се извиси и с глава оформи крайното 4:0.

FINAL WHISTLE! Quality performance by Choupo-Moting as @PSG_English gets back to winning ways #PSGTFC | #Ligue1Conforama pic.twitter.com/r8QhNaFEG9
— Ligue1 English (@Ligue1_ENG) 25 август 2019 година Така ПСЖ към този момент е трети в класирането с 6 точки, а Тулуза е 12-и с две по-малко. Лига 1 3 кръг, неделя 25 август  Пари Сен Жермен 4:0краен резулат  Тулуза