Шампионът на Франция Монако стигна до изразителна победа с 4:0

...

"Монако" с изразитетелен успех срещу "Сент Етиен"

Шампионът на Франция " Монако " стигна до изразителна победа с 4:0 над " Сент Етиен " като посетител в първи мач от 18-ия кръг на Лига 1.

С този триумф " монегаските " се изкачиха на второ място в класирането, като изостават с шест точки от водача " Пари Сен Жермен ", който обаче е и с мач по-малко. " Сент Етиен " пък е на 15-а позиция.

Джибрил Сидибе даде задатък на гостите още в третата минута, а до почивката Тома Льомар повиши на 2:0.
В 53-тата минута Фабиньо вкара трети гол за " Монако ", а ситуацията на домакините стана трагично, откакто вратарят Стефан Руфие бе изпъден поради бурните си митинги против гола на първенците, който съгласно него не трябвало да бъде зачетен поради засада.

Сенегалецът Балде Кейта оформи крайното 4:0 в 60-ата минута с четвъртия си гол за сезона.
Източник: btvnovinite.bg