Шампионът на България по волейбол при мъжете Нефтохимик стартира с

...

Нефрохимик не даде гейм на Левски в първия плейоф

Шампионът на България по волейбол при мъжете Нефтохимик започва с чиста победа в плейофите. Възпитаниците на Николай Желязков се постановиха изрично над Левски с 3-0 (26-24, 25-20, 25-21) в цялостната зала " Младост " в Бургас.

Първият гейм беше доста оспорван и в него се игра точка за точка. Домакините го измъкнаха в последните две разигравания след сполучлива офанзива на Николай Учиков по правата и точков двоен блок.
 Георги Братоев: Трябва да успеем във етапа на плейофите да покажем по-добър волейбол
Братоев: Трябва да успеем във етапа на плейофите да покажем по-добър волейбол

" Смятам, че направихме положителни мачове единствено у дома "

Във втората част гостите от София поддържаха равновесието до 17-17, след неточности отстъпиха с 20-25. В третия гейм още веднъж везните в края се наклониха в интерес на бургазлии, които цялостен мач правеха ужасно доста неточности при осъществяване на начални удари.

Страхотен мач изигра Николай Учиков, който беше над всички с 22 точки. За " сините " Гордън Люцканов и Смилен Мляков приключиха с 12 и 11 точки.
 Снимка 413475
Източник:

Втората среща в серията ще се играе в събота от 18:30 часа в столичната зала " Христо Ботев ". Евентуален трети мач (при триумф на Левски в събота) е идващия вторник.

Нефтохимик: Георги Братоев 5, Николай Учиков 22, Ален Джорджевич 12, Георги Петров 13, Илия Петков 4, Николай Къртев 6 - Теодор Салпаров-либеро (Стоян Самунев, Мартин Иванов)
Старши треньор: Николай Желязков

Левски: Делчо Раев 2, Смилен Мляков 11, Иван Петров 1, Трифон Лапков 7, Теодор Богданов 3, Марк МакГивърн 3 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 1, Димо Димов, Гордън Люцканов 12, Иван Панков)
Старши треньор: Владимир Николов