Шампионът на България Лукойл Академик приключи със загуба европейското си

...

Лукойл не успя в последното си европейско изпитание

Шампионът на България Лукойл Академик завърши със загуба европейското си присъединяване за сезон 2017/18. Като посетители " студентите " отстъпиха със 70:83 (17:25, 17:16, 19:19, 17:123) пред румънския Клуж Напока. Така Лукойл Академик остана на трето място в група " Е " на шампионата за купата на ФИБА Европа с 2 победи и 4 провали. Напред в конкуренцията не престават Клуж и турския Истанбул Бююкшехир с по 5 победи и 1 проваляне, до момента в който грузинският Динамо Тбилиси, който инкасира 6 загуби, също приключва присъединяване си в шампионата.

Срещата, която бе формален дебют в Европа за новия ментор на " студентите " Георги Давидов, започва неприятно за българския отбор, който позволи ранно закъснение в резултата. Постепенно обаче българския тим стартира да топи разликата и в средата на втората четвърт тя бе единствено 2 точки при 34:32. Все отново на почивката Клуж се отдръпна с задатък от 7 точки при 41:34. В третата част разликата сред двата тима се резервира, а в последните 10 минути румънският отбор още веднъж сподели по-добра игра и не остави подозрение в превъзходството си.

Желко Шакич означи 13 точки за спечелилите от Клуж, а още четирима негови съотборници доближиха двуцифрен актив. За Лукойл Академик 21 точки означи Христо Николов, а с 13 приключи Божидар Аврамов.