Шампионът на България Лудогорец спечели дербито на 12-я кръг в

...

Лудогорец победи Левски в дербито на 12-я кръг

Шампионът на България Лудогорец завоюва дербито на 12-я кръг в Първа лига, откакто се наложи над водача в класирането досега Левски с 2:1. След триумфа " орлите " изпреварват столичния отбор в таблицата и заемат челната позиция с 29 точки, с една повече от днешния си конкурент.
Още през първата част играчите на Пауло Атутуори означиха два гола посредством Лукоки и Вандерсон. " Зелените " имаха още шансове да се разпишат, а слабата игра на Мартин Полачек докара и до двете попадения.
През втората част " сините " потеглиха да търсят равнене и възможен поврат с гол на нападателя Станислав Костов 10` след подновяването на играта. Минути по-късно и Габриел Обертан можеше да се разпише, само че ударът му срещна страничната греда на Ренан.
Това бе финален мач за Пауло Аутуори, който след тази среща ще разтрогне с разградчани и ще напусне клуба, а неговото място ще заеме Антони Здравков.
Всичко за успеха на Лудогорец над Левски четете в SportLive.bg .
Източник: actualno.com