Шампионът на България Лудогорец постигна втора победа във втората си

...

"Лудогорец" удари "Зенит" в Австрия

Шампионът на България " Лудогорец " реализира втора победа във втората си контрола по време на лагера си в Австрия. След като преди два дни " орлите " надиграха с азербайджанския Габала, през днешния ден играчите на Георги Дерменджиев победиха с 1:0 съветския гранд " Зенит ".

Единственото попадение в срещата означи десния защитник на " Лудогорец " Сисиньо. Бразилецът бе прецизен в 23-тата минута, когато получи превъзходен извеждащ пас от Светослав Дяков и останал в очи в очи с вратаря на руснаците Лодигин не сбърка.

Българският отбор имаше шанса да открие резултата още в шеста минута, само че Вандерсон пропусна пред опразнената врата.

В 13-ата минута Артьом Дзюба можеше да осъществя за " Зенит ", само че с глава нацели гредата на Ренан, а при добавката на Кокорин бразилският пазач се отличи с добра изява. Минута по-късно гредата още веднъж избави " Лудогорец " след удар на Дзюба.

Така се стигна до 23-тата минута, в която Сисиньо откри резултата.

В 27-мата минута " Лудогорец " имаше късмет да повиши на 2:0, само че поредни шутове на Марселиньо и Вандерсон не откриха задачата.

До края на полувремето " Зенит " бе по-опасният тим, само че положителни намеси на Ренан дос Сантос и липса на шанс у играчите на Роберто Манчини резервираха резултата неизменен.

През втората част и двамата треньори направиха куп промени и качеството на играта спадна. Все отново " Зенит " продължи да бъде по-активният тим, до момента в който " Лудогорец " чакаше своите шансове на контраофанзива. В 75-ата минута Ренан се отличи с нова добра интервенция, останал самичък против Джорджевич. В 85-ата минута Панюков вкара топката във вратата на българския първенец, само че голът му бе анулиран поради нарушаване в офанзива.

Състав на " Лудогорец ": Ренан дос Сантос - Сисиньо, Козмин Моци, Георги Терзиев, Натанаел - Абел Анисе, Светослав Дяков - Лукоки, Марселиньо, Вандерсон, Кафу

Резерви: Кампаняро, Лукас Саша, Кешеру, Мисиджан, Кишада, Жоао Паоло, Александър Василев
Източник: btvnovinite.bg