Шампионът на България Левски Лукойл започна с победа участието си

...

Левски Лукойл стартира с трудна победа в плейофите

Шампионът на България Левски Лукойл стартира с победа присъединяване си в плейофите на Националната Баскетболна Лига в сезон 2018/19, откакто се наложи при семейството си на А1 Академик (София) със 106:95 (22:28; 32:21; 26:25; 26:21) и поведе с 1:0 в четвъртфиналната серия.

Христо Захариев вкара 21 точки за спечелилите, а Патрик Рембърт се отличи с 18 точки. Николай Грозев означи 21 точки за " студентите ", а Костадин Лазаров добави 15 точки.

Баскетболистите на Левски Лукойл несъмнено не бяха съсредоточени при започване на дуела, като разрешиха на противника да поеме самодейността и след 10 минути игра тимът на Академик водеше с 28:22. През втората четвърт " сините " усъвършенстваха доста представянето си, като бързо стигнаха до поврат, само че до края на първото полувреме възпитаниците на Константин Папазов по този начин и не съумяха да наложат цялостна доминация и на почивката Левски Лукойл водеше единствено с пет точки - 54:49.

Третият интервал на срещата също предложи доста забавни моменти и обрати, като в един миг младите " студенти " стигнаха до равенството, само че в последните минути на частта Левски Лукойл още веднъж употребява по-добре възможностите си и след 30 минути игра първенците отново бяха напред с шест точки - 80:74. Всичко в този дуел си пристигна на мястото при започване на заключителния интервал, когато " сините " осъществиха бърза серия от 9:2, с която пречупиха съпротивата на противника си, а в оставащото време столичани нямаха особени проблеми и стигнаха до двуцифрен задатък, за крайното 106:95.