Шампионът на България – Лудогорец вдигна деветата си титла след

...

Девета титла за Лудогорец след тотален разгром над Левски

Шампионът на България – „ Лудогорец " подвигна деветата си купа след стабилен триумф над „ Левски " в мач от 30-ия кръг на родната efbet Лига с 3:0. „ Орлите ” направиха страховит мач в Разград, като след голове на Козмин Моци (26-дузпа), Мавис Чибота (66) и Дан Битон (75) подариха треньора и шефовете си с наслада минути преди Светослав Дяков да вдигне деветата поредна купа над главата си.

Отборът на „ Левски ” бе тотално обезвреден в Североизточна България, като домакините бяха надалеч по-солидният тим и мястото на „ Левски ” в европейските клубни шампионати е сложено на карта. „ Сините ” остават трети с 53 точки, колкото има и вторият ЦСКА, само че „ алените ” са с мач по-малко, а по-късно денем Славия играе с „ Берое ”, а „ белите ” са с 52 пункта, написа gong.bg

„ Лудогорец ” излезе в срещата със специфични ретро-фланелки, като по този метод тимът означи от историята си своето първо трико, с което играчите на Разград са играли преди 75 години.

В четвъртата минута пристигна първият късмет за домакините. Тогава Вандерсон бе изведен вляво с прекрасен пас и центрира остро по земя към Чибота. Той пък стреля с левия крайник, само че не уцели добре топката и заплахата пред вратата на Георгиев престана.

В осмата минута пък „ Левски " стигна до опция за гол. Франко Мазурек центрира ужасно топката наляво за Найджъл Робърта. Нидерландският състезател опита да отиграе от воле топката, само че трансферира „ Хювефарма Арена " със слабото си осъществяване, като обстановката несъмнено си струваше за гол във вратата на „ орлите ". В 11-ата пък Паулиньо стреля от дъгата на наказателното поле на „ Лудогорец ", само че ударът му бе блокиран от Моци.

В 24-ата минута домакините получиха дузпа. Вандерсон комбинира с Каули на двойно в наказателното поле и напредна, а Мартин Райнов фаулира бразилеца и разумно бе посочена точката. Последва невъзмутимо осъществяване от Козмин Моци в долния десен ъгъл на Георгиев не остави късмет на стража на Левски.

В 26-ата минута Козмин Моци откри резултата след дузпа. Именно след края на тази среща, без значение от развоя, „ орлите ” ще вдигнат публично своя 9-и трофей в историята на клуба, откакто за следващ път предварително стана първенец на България. Все отново оставащите мачове не са без значение за тима на Павел Върба, откакто „ Лудогорец ” се цели в върха на ЦСКА от 36 мача без загуба в един шампионат и тъкмо през този сезон може да го направи. Именно върхът на „ армейците " от девет следващи шампионски трофеи на България бе подравнен от „ Лудогорец ” с одобряването на трофея през тази акция от „ зелените ".

В 38-ата минута Франко Маузрек получи топката след центриране отдясно. Той стреля от дребен ъгъл, само че Ренан закова топката под плонжа си. В 42-ата „ сините " сътвориха положително нахлуване. Иван Горанов пусна към Робърта, който с пета продължи към Лозев. Той насочи удар към вратата на Ренан, само че бразилецът улови топката. При обстановката бе маркирана и засада, която обаче при повторенията се видя, че я няма, защото имаше лежащ футболист до аутлинията на „ Лудогорец ”.

Веднага след старта на втората част „ Левски ” сътвори заплаха. Много хубаво центриране отдясно на Илия Юруков откри Паулиньо в наказателното поле на „ Лудогорец ” секунди след сигнала на Николай Йорданов. Бразилецът стреля с левия крайник от воле, само че ударът не бе мощен, с цел да затрудни сънародника му Ренан дос Сантос.

В 66-ата домакините стигнаха до втори гол във вратата на „ Левски ”. Янис Каргас сбърка доста неприятно при изнасяне на топката, а тя отиде в Каули. Той видя спринтиращия Мавис Чибота, който елегантно с левия крайник трансферира Георгиев за 2:0.

Шест минути по-късно крайният защитник на „ Лудогорец ” - Талеб Тауата, получи вляво в наказателното поле на „ Левски ”. Той стреля мощно с левия си крайник, само че Георги Георгиев направи солидно избавяне, предотвратявайки трети гол във вратата си. Домакините реализираха страховит прилив от отбрана в офанзива в 75-ата минута, а резервата Дан Битон с обикновено бутане на топката вляво прати настрана Райнов и Горанов. Последва мощен удар, който бе неосъществим за Георгиев.

В 83-ата минута Франко Мазурек насочи мощен удар към вратата на „ Лудогорец ”, само че Ренан решително улови топката, а това бе и последният по-интересен щрих от срещата, с цел да може да пристигна сетния триумф за „ Лудогорец ” в родната efbet Лига.

След мача треньорът на „ Левски " Георги Тодоров призна, че „ Лудогорец " е бил по-класният тим в мача. Наставникът на „ сините “ уточни грешките, които са позволили неговите ученици.

„ Класата си е класа. Няма какво да приказваме „ Лудогорец " е по-класният тим. Не инцидентно девет следващи години са първенци. Постарахме се колкото ни разрешават моментните опциите. С една-две неточности в нахлуване допуснахме два гола през второто полувреме. „ Лудогорец " санкционира всяка една неточност “, сподели Тодоров.

И добави: „ Направихме някои хубави офанзиви, само че не успяхме да отбележим. Грешките натежаха. След 60 минута тимът физически отпада. Във всеки мач търсим успеха. Днес групата бе от 17 индивида. За идващия мач Деян Лозев отпада и не знам по какъв начин ще окомплектовам състава “, добави още той.

Лудогорец - Левски 3:0

1:0 Козмин Моци (26'-дузпа)

2:0 Мавис Чибота (66)

3:0 Дан Битон (75)

Стадион: " Хювефарма Арена ", Разград

Рефер: Николай Йорданов

„ Лудогорец ”: 33. Ренан дос Сантос – 6. Талеб Тауата, 5. Георги Терзиев, 30. Козмин Моци, 22. Джордан Икоко – 12. Анисе, 18. Светослав Дяков /к/, 88. Вандерсон - 95. Каули Оливейра, 17. Жоржиньо, 13. Мавис Чибота

Старши треньор: Павел Върба

„ Левски ”: 27. Георги Георгиев – 4. Иван Горанов /к/, 19. Йоанис Каргас, 26. Деян Лозев, 6. Ивайло Найденов – 70. Мартин Райнов, 77. Илия Юруков – 10. Франко Мазурек, 70. Стейн Спиерингс, 7. Паулиньо – 17. Найджъл Робърта