Шампионът на Англия Манчестър Сити стопи част от разликата пред

...

Манчестър Сити взе дербито на Висшата лига срещу Ливърпул

Шампионът на Англия Манчестър Сити стопи част от разликата пред водача в класирането на Висшата лига Ливърпул. Това се случи в дербито на 21-я кръг, когато " жителите " се постановиха вкъщи с 2:1 и нанесоха първо проваляне на " алените " от началото на сезона.
5` преди почивката Серхио Агуеро откри резултата с мощен удар отблизо разстояние, а в 64` Роберто Фирмино изравни след неточност в защита за домакините. Все отново играчите на Хосеп Гуардиола взеха своето с гол 8` след изравнителния, когато Лерой Сане приключи бърза офанзива на своя тим и донесе в сметката на Сити нови три точки.
По този метод задатъкът на мърсисайдци на върха е стопен на 4 точки. В момента те имат в сметката си 54 пункта, а втори са първенците от Манчестър с 50. Трети в подреждането е Тотнъм с 48 точки.
Най-интересното от борбата на 21-я кръг, както и видео от най-интересните положения, може да видите в SportLive.bg .
Източник: actualno.com