Шампионът на Африка Камерун загуби от носителя на Копа Америка

...

Чили укроти "неукротимите лъвове" за успешно начало в Русия

Шампионът на Африка Камерун загуби от носителя на Копа Америка Чили с 0:2 в Москва първия мач и на двата отбора от група " B " на шампионата за Купата на конфедерациите в Русия. Артуро Видал (81) и Едуардо Варгас (90+2) вкараха головете за триумфа на южноамериканците Срещата стартира с по-активни дейности на чилийците, които още в първите пет минути имаха две положителни благоприятни условия за гол, които обаче пропиляха. В 12-ата минута вратарят на южноамериканците Джони Ерера направи ужасно избавяне, след което защитник можеше да си вкара автогол, само че въпреки всичко прати топката в корнер. В 17-ата минута гол на Нгадьо Нгадю за " неукротимите лъвове " бе анулиран, откакто преди този момент Винсент Абубакар бе направил нарушаване в офанзива. До края на полувремето чилийците имаха цялостно предимство във владеенето на топката. Доминацията на южноамериканците докара до гол на Едуардо Варгас в първата минута от добавеното време на първата част след пас на Артуро Видал. Южноамериканците отпразунваха попадението си и 2-3 минути по-късно то бе анулирано поради засада след сигнал на видеоасистента към основния арбитър. През втората част първенецът на Южна Америка продължи да господства и по-усилено да търси гола, само че и камерунците имаха своите шансове на контраофанзива. В 66-ата минута Моканджо шутира от директен свободен удар и топката мина близо около вратата на Ерера. Четири минути по-късно Варгас се оказа на добра позиция и шутира рисково, само че топката рикошира в защитник на Камерун и излезе в корнер. След неговото осъществяване Варгас се размина с топката и Исла имаше опция да се разпише с глава от близка отдалеченост, само че прати кълбото около вратата. С наближаването на края на мача двата отбора започнаха да играят по-предпазливо. Все отново чилийците продължаваха да поглеждат повече към противниковата врата. Така в 81-ата минута те ликуваха, откакто влезлият като запаса Алексис Санчес от Арсенал центрира отляво и другата огромна звезда на тима Артуро Видал от Байерн с глава се разписа за 0:1. Пет минути след гола Мабука се намеси уверено при центриране на Маурисио Исла и предотврати сериозна голова заплаха, защото зад тила му дебнеше Алексис Санчес. Във втората минута от добавеното време Санчес се озова самичък против вратаря на камерунците Ондоа, потегли да прави серия от финтове, след което шутира и върнал се защитник мазета топката. Тя стигна до Едуардо Варгас, който вкара за 0:2 и оформи крайния резултат. Камерун - Чили 0:2 0:1 Артуро Видал (81), 0:2 Едуардо Варгас (90+2) БЛИЦ СПОРТ ще следи всичко най-интересно към шампионата за КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ на специфичната си страница, на която ще откриете ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ !!!
Източник: blitz.bg