Шампионът Лудогорец се наложи с 2:1 над Левски в дербито

...

"Лудогорец" взе дербито с "Левски" и оглави Първа лига

Шампионът " Лудогорец " се наложи с 2:1 над " Левски " в дербито на 12-ия кръг от Първа лига. След триумфа в Разград " орлите " излязоха отпред с актив от 29 точки, измествайки точно " Левски ", който към този момент е втори с 28. Третото място заема отборът на ЦСКА с 25 пункта и мач по-малко.

На " Лудогорец Арена " резултата откри Джоди Лукоки в 34-ата минута. Словашкият пазач на " Левски " Мартин Полачек мазета неприятно шут на Натанаел, топката попадна във връхлитащия Лукоки и той не сбърка - 1:0.
Снимка: Lap.bg
В края на първото полувреме " орлите " удвоиха задатъка си посредством Вандерсон. Бразилецът бе изведен от Клаудиу Кешерю след групова неточност в " синята " защита и означи четвъртия си гол от началото на сезона - 2:0.

Гостите понижиха изоставането си в 54-ата минута. Габриел Обертан подаде с пета към Кали Тиам, който откри Станислав Костов. Нападателят не уцели добре топката, само че тя въпреки всичко се оплете в мрежата зад Ренан. За Костов това бе девето попадение през актуалната акция.

До края на мача " Левски " имаше няколко благоприятни условия да си тръгне с точка, като при най-хубавата от тях - в 63-ата минута - Обертан уцели лявата греда с удар от към 11 метра.
Съставите

" Лудогорец ": Ренан, Сисиньо, Моци, Недялков, Натанаел, Кампаняро, Дяков, Лукоки, Марселиньо, Вандерсон, Кешерю

" Левски ": Полачек, Цветкович, Ейолфсон, Яблонски, Горанов, Тиам, Белмонт, Обертан, Мариани, Кабрал, Костов
Източник: btvnovinite.bg