Шампионът Лудогорец посреща Ботев (Пд) в последната среща от деветия

...

НА ЖИВО С БЛИЦ: Лудогорец - Ботев 2:1, Пластун вкара за обрата

Шампионът Лудогорец посреща Ботев (Пд) в последната среща от деветия кръг на Първа лига.

Мачът на „ Лудогорец Арена “ стартира кошмарно за домакините, откакто още в петата минута Георги Терзиев фаулира Фелипе Бризола и съдията Николай Димитров уточни бялата точка. Минута по-късно Лъчезар Балтанов осъществя дузпата и даде преднина на „ канарчетата “, макар че вратарят Ренан дос Сантос предусети посоката на удара.

„ Орлите “ преобладаваха що се отнася до владеенето на топката и броя на удари, само че нямаха шанс в завършващата фаза. Вандерсон, Марселиньо, Сисиньо и Кешеру не откриха очертанията на вратата. В 26-ата минута пък Чворович избави шут на Кешеру отдалеко, а в 43-ата минута още веднъж отрази удар от румънеца от близка отдалеченост. При добавката на Марселиньо с глава пък защитник съумя да почисти топката.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1
0:1 Лъчезар Балтанов (6), 1 Марселиньо (47), 2:1 Игор Пластун (81)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 - ДУЗПА за Ботев! Георги Терзиев фаулира Фелипе Бризола в наказателното поле.
6 -  ГОООЛ за Ботев! Лъчезар Балтанов осъществя от бялата точка, макар че Ренан дос Сантос предусети посоката на удара.
11 - Късо осъществяване на директен свободен удар, Кешеру чукна топката към Вандерсон, който шутира над вратата.
18 - Вандерсон откри доста добре Марсилиньо, чийто шут от близка отдалеченост бе блокиран.
24 -    След добра композиция сред Вандерсон и Натанаел по лявото крило се откри доста добър късмет пред Джоди Лукоки, който от близка отдалеченост шутира около вратата.
26 - Кешеру насочи мощен удар отдалеко, само че вратарят Иван Чворович избави.
33 - Засада на Дуде Ндунгала от гостите.
37 - Джоди Лукоки центрира отдясно и Сисиньо игра с глава, пращайки топката около вратата.
39 - Натанаел центрира отляво, а Кешеру насочи удар с глава настрана от вратата на Чворович.
43 -  Топката като по знамение не е във вратата на Ботев, откакто Сисиньо центрира, а Марселиньо смъкна топката за Кешеру, който от близка отдалеченост прати кълбото в тялото на вратаря Чворович. При добавката на Марселиньо пък защитник съумя да почисти топката.
44 - Фернандо Виана имаше късмет за гостите, само че вратарят Ренан дос Сантос се оправя с заплахата.
45+1 - Край на първата част.
..................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 -   ГОООЛ за Лудогорец! Радослав Терзиев от гостите сгреши съдбовно при посрещане на топката и тя се озова в Марселиньо, който с топовен шут от междинна отдалеченост изравни за 1:1.
54 - Лукас Саша шутира на два пъти, а след втория удар топката рикошира и излезе в корнер.
56 - Георги Терзиев разкървави лицето на Виана след удар с ръка и получи жълт картон.
58 - След диагонален удар на Вандерсон топката излезе в навън.
64 - Напрежение в наказателното поле на гостите и в последна сметка Чворович хвана топката.
74 -    Кешеру шутира рисково от директен свободен удар, само че Чворович избави, а по-късно защитник почисти топката.
77 - Клаудиу Кешеру падна в наказателното поле на гостите, само че не получи дузпа.

Резултат с изображение за лудогорец ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 6.Натанаел, 4.Сисиньо, 5.Георги Терзиев    , 32.Игор Пластун, 8.Лукас Саша, 12.Абел Анисе, 84.Марселиньо  , 88.Вандерсон (75  11.Жуниор Кишада), 92.Джоди Лукоки, 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 1.Хорхе Броун, 10.Густаво Кампаняро, 30.Козмин Моци, 37.Жоао Паоло, 44.Яцек Горалски, 11.Жуниор Кишада, 18.Светослав Дяков
Треньор: Димитър Димитров

Резултат с изображение БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов  , 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов, 24.Лазар Марин, 14.Меледже Омнебес  , 10.Серкан Юсеин  (72  6.Юлиано Алваро), 17.Лъчезар Балтанов  , 7.Фелипе Бризола  , 29.Дуде Ндонгала (77  11.Тони Тасев), 9.Фернандо Виана
Резерви: 22.Даниел Кайзер, 5.Кристиан Димитров, 11.Тони Тасев, 23.Йордан Минев, 26.Радослав Апостолов, 20.Стивън Петков, 6.Юлиано Алваро
Треньор: Николай Киров

Разград, стадион: " Лудогорец Арена "
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   ,  рискова ситуация