Шампионът Ливърпул загуби с 1:2 от Арсенал в мач от

...

"Арсенал" провали плановете на "Ливърпул" за рекорден сезон

Шампионът " Ливърпул " загуби с 1:2 от " Арсенал " в мач от 36-ия кръг на британската Висша лига. По този метод " артилеристите " записаха скъпа победа в битката си за местата в зона " Европа ", до момента в който провалянето на мърсисайдци значи, че те към този момент нямат късмет да подобрят върха на " Манчестър Сити " от купа с най-вече извоювани точки.

Садио Мане в 20-ата минута даде задатък на " Ливърпул ", само че кошмарни неточности на съвършените през последните два сезона – Върджил ван Дайк и Алисон, спомогнаха за обрата на домакините. Първо в 32-ата минута Александър Лаказет наказа неточност на Ван Дайк, а Рийс Нелсън в 44-ата донесе триумфа на домакините.

Това е първата победа на " Арсенал " над първенеца на Англия от 2015-а година.

Любопитното е, че играчите на Микел Артета имаха единствено два точни удара, до момента в който тези на Юрген Клоп - 21. През втората част гостите от Мърсисайд имаха към 80% притежаване на топката.

Победата изпрати " топчиите " на 9-ото място с 53 точки, до момента в който " Ливърпул " е първи с 93.

До края на сезона във Висшата лига остават още два кръга.
Източник: btvnovinite.bg