Шампионът Левски Лукойл се класира за финала на Националната баскетболна

...

Трети успех над Рилски спортист класира Левски Лукойл за финала

Шампионът Левски Лукойл се класира за финала на Националната баскетболна лига. "Сините " победиха като посетител Рилски състезател (Самоков) с 84:77 (17:22, 18:17, 18:25, 31:13) и завоюваха серията с 3:0 триумфа.

На финала Левски Лукойл ще играе с спечелилия от серията сред Балкан (Ботевград) и Берое (Стара Загора). Старозагорци водят с 2:1 победи, а четвъртата среща е на следващия ден в Ботевград.

Срещу Рилски състезател възпитаниците на Константин Папазов преодоляха пасив от 16 точки и завоюваха след мощна последна четвърт, в която означиха 31 точки против 13 за домакините.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, а на почивката играчите от Самоков водеха с 39:35.

Момчетата на Людмил Хаджисотиров стартирана чудесно третата част със серия от 10:1 за 49:36, а малко по-късно поведоха с 16 точки - 56:40.

Шампионите не активизираха и след 25:10 в началните минути на последната четвърт направиха поврат - 78:74.

Златин Георгиев вкара тройка и понижи пасива на Рилски състезател на 77:78 по-малко от две минути преди края. само че последва тройка на панер на Калоян Иванов, който направи 82:77 86 секунди преди сирената.

Най-резултатни за триумфа с по 21 точки бяха Калоян Иванов (10 борби) и Патрик Рембърт. Деян Иванов вкара 16 точки.
За Рилски състезател по 16 точки означиха Антъни Гуджино и Джейлън Дженкинс. Мартин Маринов и Юджийн Харис се регистрираха с по 15 точки.

Трети мачове от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (играе се до три победи от пет срещи):

Рилски състезател (Самоков) - Левски Лукойл - 77:84 (22:17, 17:18, 25:18, 13:31)
* Левски Лукойл завоюва серията с 3:0 победи и се класира за финала.