Шампионът Левски Лукойл победи драматично гостуващия Берое Стара Загора с

...

"Левски Лукойл" вкара 2 точки повече от "Берое" и спечели редовния сезон

Шампионът " Левски Лукойл " победи трагично гостуващия " Берое " Стара Загора с 96:94 (30:19, 18:27, 26:19, 22:29) в дербито на 23-ия кръг на Националната баскетболна лига и си подсигурява първото място в постоянния сезон.

Домакините са водач в класирането с 40 точки, откакто реализираха 19-а победа за сезона. " Берое " е на втора позиция с 35.

" Сините " направляваха събитията през множеството време, само че няколко щурма на гостите ги хванаха неподготвени.

Снимка: Lap.bg

Възпитаниците на Константин Папазов завоюваха безапелационно първата четвърт с 30:19.

През втория интервал " сините " продължиха да усилят задатъка си и той стана 15 точки, само че по-късно гостите усъвършенстваха играта си. В 15-а минута тройка на Конър Франкамп оказа помощ на " зелените " за поврат - 39:38. В края на полувремето домакините стигнаха до нежна преднина - 48:46.

След подновяването на играта " сините " още веднъж стартираха по-добре и след серия от 10:0 съумяха да пернат с 10 точки, а в края на третата четвърт резултатът бе 74:65.

В последната част играчите на " Берое " изравниха за 85:85. По-малко от 2 минути преди края гостите едвам за повторно в мача съумяха да поведат с 1 точка - 90:89, а същинската драма настъпи 9.7 секунди преди края, когато Конър Франкамп изравни за 94:94. След последвалия таймаут, пожелан от Папазов, Божидар Аврамов означи победния панер - 96:94.

За " сините " Божидар Аврамов приключи с 22 точки и 7 асистенции, а Патрик Рембърт записа 27 точки и 10 асистенции.

За " Берое " 36 точки наниза Конър Франкамп, а 20 точки добави Трентън Когинс.
Източник: btvnovinite.bg