Шампионът и носител на Купата на България "Монтана" победи с

...

Монтана с втора победа в Адриатическата лига /снимки/

Шампионът и притежател на Купата на България "Монтана " победи с 98:86 (16:20, 24:19, 30:22, 28:25) тима на РМУ "Бановичи " (Босна и Херцеговина). Срещата бе от третия кръг на шампионата на Адриатическата лига и се игра пред към 300 фенове в зала „ Младост”. До втория си триумф в Лигата обаче възпитаничките на треньора Стефан Михайлов не стигнаха елементарно.
Домакините изиграха едва първо полувреме, в което бяха догонващи съвсем от самото начало. Секунди преди края му те съумяха да поведат в резултата с една точка 40:39. След почивката монтанчанки започнаха стремително, записаха серия от 9-0 и направи разликата двуцифрена. Тя се задържа до края на дуела, въпреки че гостите в един миг съумяха да я стопят единствено до три точки. Христина Иванова направи страховит мач за "Монтана ", като означи 28 точки, 15 от които от далечно разстояние. Американката Тейлър Мануел се отличи с 16 точки, с една по-малко от нея мача приключи Цветомира Шаренкапова, като към тях националката добави и 8 асистенции. Капитанката на монтанския отбор Димана Макариева направи дабъл-дабъл 11 точки и 11 битки. За гостите от "Бановичи " 26 точки вкара Николина Зубач, Латинка Душанич добави 22 т.

"Монтана " – "Бановичи " 98:86 (16:20, 24:19, 30:22, 28:25)

"Монтана ": Виктория Стойчева 8, Цветомира Шаренкапова 15, Тейлър Мануел 16, Димана Макариева 11, Христина Иванова 28 (Радостина Димитрова 8, Олга Дубровина 5, Кейтлин Матю 4, Мария Желязкова 3). Треньор: Стефан Михайлов.
"Бановичи ": Маида Рахманович-Лачич 2, Йелена Йозич 4, Данира Мушич 14, Дженита Иканович 9, Николина Зубач 26 (Латинка Душанич 22, Наида Глотич 9, Айла Иканович). Треньор: Горан Петрович.

Съдии: Александър Милоевич, Драган Матич.

Зала: „ Младост”-300 фенове.
Източник: bulnews.bg