Шампионът Голдън Стейт победи със 126:113 у дома състава на

...

Дюрант поведе Голдън Стейт за успеха над Минесота

Шампионът Голдън Стейт победи със 126:113 вкъщи състава на Минесота в среща от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация. Кевин Дюрант се отличи с 28 точки, 11 асистенции и 10 битки, а отборът на Уориърс се отличи с 21 тройки.

Стивън Къри и Клей Томпсън прибавиха по 25 точки за спечелилите, до момента в който Карл-Антъни Таунс беше най-резултатен за гостуващия тим с 31 точки и 11 овладени топки под кошовете. Джамал Крауфърд добави още 21 точки за Уулвс.

Минесота игра в четвърта поредна среща без звездата си Джими Бътлър, който е контузен.

Ръсел Уестбрук вкара рекордните за сезона 46 точки за успеха на Оклахома Сити със 121:112 вкъщи против Вашингтон. Пол Джордж се отличи с 18 точки, до момента в който съотборникът му. Стивън Адамс означи 12 точки за спечелилите. Брадли Бийл осъществя 41 точки за Уизардс.

Сакраменто победи с 89:88 домакина Маями, постигайки поврат след наваксване на пасив от 12 точки в последния четвърти интервал. Кингс имаше преимущество против Хийт във финалите близо шест минути, когато вкара 17 точки против единствено 4 в интерес на домакините. Бъди Хийлд приключи с 24 точки за Кингс, до момента в който Горан Драгич се отличи с 23 точки за Маями.

Денвър победи Ню Йорк вкъщи със 130:118 в различен дуел от НБА, играна тази нощ. Гари Харис наниза 23 точки в коша на Никс, а Трей Лайлс добави още 21 точки. Кристапс Порзингис се завърна в игра за Ню Йорк след лекуване на травма в коляното, а най-резултатен за гостите стана Майкъл Бийзли с 21 точки./БТА