Шампионът Берое Стара Загора надигра носителя на Купата на България

...

Берое и Монтана 2003 стигнаха до лесни победи в предпоследния кръг на редовния сезон на баскетболния шампионат при дамите

Шампионът Берое Стара Загора надигра носителя на Купата на България Рилски състезател с 85:64 (35:16, 14:19, 26:14, 10:15) като хазаин в мач от 11-ия кръг на Първата четворка в българското състезание по баскетбол за дами.

" Зелените " направляваха напълно дуела в своята зала, като отвориха двуцифрена преднина още в хода на откриващата четвърт, а най-големият им задатък в срещата доближи 31 точки.

Николина Зубач се отличи с „ дабъл-дабъл “ за спечелилите - 37 точки и 12 битки за Берое, а Николет Гилдей добави 18 точки.

От другата страна Ивана Бонева бе най-резултатна за Рилски състезател с 21 пункта, а по 10 точки вкараха Деница Манолова и Виолета Григорова.

Берое реализира девети триумф от 11 изиграни дуела в този стадий от шампионата, до момента в който Рилски състезател позволи пето проваляне.

В другата среща от кръга вицешампионът Монтана 2003 се наложи над Локомотив София със 79:55 (22:10, 17:11, 27:19, 13:15) вкъщи в зала „ Младост “, нанасяйки 11-о следващо проваляне на столичанки

Монтанчанки имаха предимство в хода на цялата среща, като на почивката водеха с 39:21, а след третата четвърт преднината им приближи 30 точки – 66:40.

Янина Тодорова осъществя 16 точки за успеха, а Преслава Колева завърши с „ дабъл-дабъл “ - 14 точки и 10 битки. За гостите от София Деяна Станиславова означи 15 пункта.

Така преди последния кръг от постоянния сезон водач в Първата четворка е съставът на Берое с баланс 9-2, следван от Монтана 2003 със 7-4, Рилски състезател с 6-5, а на дъното остава Локомотив София с актив от 11 загуби и нито един триумф.

След изиграването на мачовете от идния кръг и четирите тима ще насочат фокуса си върху плейофите, където в полуфиналите, както и в конфликта за третото място, ще се играе до две победи от три мача, а финалът за купата ще се организира във формат до три триумфа от пет вероятни срещи.