Шампионът Байерн се препъна у дома и завърши 1:1 с

...

Байерн Мюнхен с изненадващо равенство в Бундеслигата

Шампионът Байерн се препъна вкъщи и приключи 1:1 с Вердер в мач от осмия кръг на немската Бундеслига и постави завършек на две феноменални серии – 10 следващи победи във всички шампионати и 22 поредни триумфа над този противник във всички съревнования.

Баварците не съумяха да материализират някое от ситуациите си през първата част, а в самия ѝ край инкасираха попадение. Максимилиан Егещайн (45) изведе гостите от Бремен напред в резултата след асистенция на американеца Джошуа Сърджънт.

След почивката домакините натиснаха и изравниха посредством Кингсли Коман (62) с глава след центриране на Леон Горетцка, само че до края не сътвориха нищо значително за цялостен поврат. В заключителните минути Сърджънт даже имаше добра опция да донесе трите точки на Вердер, само че Мануел Нойер се намеси уверено и избави вратата си от ново попадение. Ерик Максим Чупо-Мотинг пък пропиля най-изгодната опция за баварците.

С тази точка Байерн събра 19 в актива си и продължава да оглавява краткотрайното класиране, а Вердер е девети с 11 точки.
Източник: fakti.bg