Шампионът Байерн Мюнхен завърши 2:2 с гостуващия Щутгарт в среща

...

Байерн вдигна Салатиерата след равенство с Щутгарт

Шампионът Байерн Мюнхен приключи 2:2 с гостуващия Щутгарт в среща от 33-ия кръг на футболното състезание на Германия.

Гостите поведоха в осмата минута с гол на Тиаго Томас. Тимът на Юлиан Нагелсман стигна до поврат до почивката с голове на Серж Гнабри и Томас Мюлер. В началото на втората част Саша Калайджич изравни.

"Баварците " три пъти уцелиха гредите, а в края на срещата Кингсли Коман получи червен картон.

След срещата Байерн ще получи шампионския трофей за 10-а им поредна купа, защото това е последният им домашен мач за този сезон.

Преди дуела Никлас Зюле беше изпратен от почитателите и управлението на клуба. Бранителят си потегля в края на сезона като свободен сътрудник и минава в Борусия (Дортмунд).

Спечелената точка съвсем подсигурява на Щутгарт присъединяване в плейофа за оцеляване, защото към този момент има преднина от 3 точки пред Арминия Билефелд и е с много по-добра голова разлика.

Равенството на Щутгарт подсигурява, че Аугсбург ще резервира мястото си в Бундеслигата през идващия сезон.