Шампионът Байерн (Мюнхен) ще посрещне паузата в Бундеслигата на нетипичната

...

РБ засили Байерн чак на шесто място

Шампионът Байерн (Мюнхен) ще посрещне паузата в Бундеслигата на нетипичната за себе си шеста позиция. Това стана факт, откакто и Република България (Лайпциг) го задмина в класирането. “Червените бикове” се забавляваха против Нюрнберг и завоюваха с 6:0 в последната среща от седмия кръг. Отделно домакините пропуснаха дузпа посредством Тимо Вернер и удариха една греда посредством капитана си Вили Орбан. От 62-ата минута те играха с човек повече, само че към този момент водеха с 6:0 и нямаха изключително предпочитание да не престават погрома. Това е най-голямата им победа в историята на немския хайлайф.

Изразителният триумф изстреля Разенбалшпорт на втора позиция поради по-добрата голова разлика от тези на Борусия (Мьонхенгладбах), Вердер (Бремен) и Херта (Берлин), които са със същия точков актив - 14. Три повече има водачът Борусия (Дортмунд), а Байерн е с 13.

Малко след първия половин час Лайпциг към този момент водеше с 4:0 след попадения на Кевин Кампъл (3’), Юсуф Поулсен (7’), Марсел Забитцер (21’) и Тимо Вернер (32’).
Congrats on your 50th @Bundesliga_EN goal, Timo

Plenty more to come, we're sure #DieRotenBullen #RBLFCN 4-0 pic.twitter.com/yx5Dq2NAXJ
— RB Leipzig English (@RBLeipzig_EN) October 7, 2018 В 55-ата Забитцер вкара още един път, както и Вернер в 59-ата.

В 62-ата Тим Лайболд от Нюрнберг получи пряк червен картон за нарушаване на излезлия самичък против вратаря Вернер, само че при последвалата дузпа вратарят Фабиан Бредлов избави удара на немския национал.

Бившият футболист на Лудогорец Вирджил Мисиджан беше титуляр за гостите, само че напусна още на полувремето.

При предходното си посещение Нюрнберг загуби с 0:7 от Борусия (Дортмунд) и разумно е с най-лошата голова разлика, само че пък има 8 точки на сметката си. СТАТИСТИКА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 7 кръг, неделя 7 октомври  Ред Бул Лайпциг 6:0краен резулат  Нюрнберг