Шампионът Барселона срази у дома Алавес с класиката 3:0 на

...

Блестящ старт за Барса и Меси

Шампионът Барселона съкруши вкъщи Алавес с класиката 3:0 на старта на новия сезон в испанската Примера дивисион. Лионел Меси (64, 9+2) и Филипе Коутиньо (83) осъществиха попаденията за каталунците.

Усман Дембеле партнираше на Лионел Меси и Луис Суарес в офанзивата на домакините, а Филипе Коутиньо се появи като запаса. Футболистите на Ернесто Валверде предстоящо преобладаваха през целия мач и въпросът бе по кое време ще падне първият гол. Това не се случи през първата част, в която пропуски направиха Меси, Жорди Алба, Луис Суарес и Дембеле, не съумял да се разпише самичък против вратаря на гостите. В 38-ата Лео Меси нацели напречната греда след превъзходно изпълнен директен свободен удар. Топката тупна на към педя пред голлинията, предава Блиц.

На почивката Коутиньо се появи в игра на мястото на Нелсон Семедо. Пропуските на домакините продължиха обаче до 64-ата минута, когато Меси извърши директен свободен удар, пращайки топката под скочилите от стената футболисти право във вратата за 1:0. Две минути по-късно аржентинецът удари втора греда след техничен удар.

В 73-ата Луис Суарес пропусна самичък против вратаря Пачеко, само че 10 минути по-късно Филипе Коутиньо удвои задатъка на домакините с прекрасен удар. В последните секунди Меси (90+2) получи топката от Луис Суарес и с втория си гол в мача оформи крайния резултат.

Барселона гостува на Валядолид в идващия кръг, а Алавес приема Бетис.
Източник: petel.bg