Шамипонът на Германия Байер Леверкузен счупи рекорда за непобеден отбор

...

Леверкузен успя и завърши сезона в Бундеслигата без загуба, Кьол изпадна

Шамипонът на Германия Байер Леверкузен счупи върха за непобеден тим в Бундеслигата. Откакто е основана Бундеслигата нямаше тим, който да е завършвал сезона без загуба.
Прочетете още
Леверкузен победи вкъщи с 2:1 Аугсбург, откакто Бонифейс откри, а Андрих удвои. Комур вкара почетния гол за гостите през втората част.

Байер Леверкузен за първи път в историята си стана първенец на Бнудеслигата.

Доста прочувствено беше в Дортмунд, където Борусия победи с 4:0 против Дармщад, а това беше последния мач на Сигнал Идуна парк за легендата на Борусия Дортмунд - Марко Ройс, който напуща в края на сезона. Рой вкара втория гол за триумфа, а в 81-та минута беше сменен от Нмеча и се сбогува с почитателите на Дортмунд. За Борусия следва край в Шампионската лига против Реал Мадрид на 1 юни.

Иначе от Бундеслигата с изключение на сигурния изпадащ Дармщад към Втора Бундеслига потегли и Кьолн, който загуби от Ханденхайм с 1:4.

Унион Берлин пък ще играе бараж за оставане против третия от Втора Бундеслига.

Ето и евроучастниците и тимовете, които изпаднаха:

Шампион: Байер Леверкузен

Шампионска лига: Байер Леверкузен, Щутгарт, Байерн Мюнхен, Република България Лайпциг и Борусия Дортмунд

Лига Европа: Айнтрахт Франкфурт

Останалите евроучастници ще станат ясни след финала за Купата сред Байер Леверкузен и Кайзерслаутерн.

Бараж за оставане: Унион Берлин

Изпадащи: Кьолн и Дармщад
Източник: trafficnews.bg