Шалке 04 спря Борусия Дортмунд в стотното дерби на Рур

...

Шалке спря Борусия в стотното дерби на Рур

Шалке 04 спря Борусия Дортмунд в стотното дерби на Рур на равнище Бундеслига. Съперниците приключиха 2:2  и това остави. Баварците имат 52 точки, Борусия Дортмунд е две по-малко. Третата позиция е за Лайпциг с 45 точки. Шалке събра 20 точки и се измъкна от дъното, където слезе Хофенхайм.

Борусия беше без основните фигури Марко Ройс, Юлиан Бранд и Карим Адейеми, само че все пак атакуваше по-добре. И в 38-ата минута централния бранител Нико Шлотербек вкара за 0:1.

Домакините изравниха пет минути след паузата след неточност на Джуд Белингам. Той загуби топката, не се върна в отбрана, Фрай изведе Мариус Бюлтер и той направи 1:1. За Бюлтер това е шести гол от началото на сезона.

Десетина минути по-късно Борусия още веднъж поведе. Рафаел Герейро получи топката от Емре Джан, напредна и забоде топката под горната греда за 1:2. Но кралскосините не се отхвърлиха и стигнаха до 2:2 в 79-ата минута. Тогава Бюлтер асистира, а Кенан Караман прати топката в мрежата.

Така Шалке постави завършек на серията си от. Предишните мачове приключиха 0:1, 0:4, 0:3 и 0:4.
Източник: flashnews.bg