Шалке 04 спечели дербито на Рур срещу Борусия Дортмунд след

...

Шалке триумфира в дербито на Рур

Шалке 04 завоюва дербито на Рур против Борусия Дортмунд след 2:0 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на „ Фелтинс Арена” мина с поделено превъзходство, само че домакините бяха тези, които бяха по-ефективни и в последна сметка стигнаха до значимите три точки, които са доста значими за отбора в битката за второто място в класирането. С тях „ кралскосините” на процедура си осигуриха и място в Шампионска лига през идващия сезон.

През първото полувреме Шалке бе по-добрият тим на терена, само че отвън няколко рискови изстрела, действителни шансове за гол нямаше.

5 минути след подновяването на играта Йевхен Коноплянка откри резултата. Украинецът бе изведен съвършено от Даниел Калиджури и не срещна усложнения да стреля около Роман Бюрки.

След попадението Борусия пое самодейността, само че „ жълто-черните” пропуснаха отлични благоприятни условия посредством Марко Ройс, Кристиан Пулишич и Миши Батшуай. Вместо това, Налдо осъществя втори гол, вкарвайки с мощен изстрел от директен свободен удар.

Така Шалке към този момент има актив от 55 точки, с които води с 4 над огромния си локален противник, който с 51 е четвърти, колкото има и третия Байер Леверкузен.