Шалке 04 се намърда в топ 4 на Бундеслигата след

...

Шалке изхвърли аспирините извън топ 4 в Германия

Шалке 04 се намърда в топ 4 на Бундеслигата след победа в извънредно забавния двубой против различен от челниците – Байер Леверкузен. В дуела от 24-ия кръг „ кралско сините” завоюваха с 2:0 като посетител на „ аспирините”, които играха над 50 минути с човек по-малко на терена.

Успехът изпрати Шалке на 3-ото място с 40 точки, колкото има и вторият Борусия Дортмунд, само че с мач по-малко. Байер, след две загуби в последните си три турнирни мача, се смъкна до 5-та позиция с 38 пункта, на един зад четвъртия Айнтрахт Франкфурт.

Болшинството почитатели на „ БайАрена” трябваше да преглътнат горчив хап още в 11-ата минута. Шалке показва силата си при контраатаките, като Даниел Калиджури метна дълъг пас вляво за самотния в предни позиции Гуидо Бургщалер. Германецът елегантно подвигна топката над тичащия да го затвори Панайотис Рецос, а това го остави самичък против вратаря. Бургщалер резервира самообладание и с акуратен шут в долния десен ъгъл трансформира Бернд Лено в фен – 1:0.

За да станат нещата още по-лоши за домакините, те останаха с човек по-малко в 38-ата минута. Тогава Доминик Коор си проработи изцяло непотребен втори жълт картон, а неговият първи бе пристигнал единствено 6 минути по-рано.

С човек повече след почивката Шалке опита да доубие интригата с ранен втори гол. Бреел Доналд Емболо пропиля превъзходен късмет в 53-атта минута, когато бранител на „ аспирините” почисти топката пред голлинията. При последвалия корнер Бастиан Очипка центрира съвършено към Налдо, чийто изстрел с глава прелетя на сантиметри около страничната греда.

В 64-ата минута Леверкузен имаше необичаен късмет да се върне в мача, само че Лукас Аларио не беше невъзмутим пред гола и шутира право в тялото на Ралф Феерман.

Всичко завърши в 86-ата минута, когато Рецос фаулира съперник в пеналта и това докара до дузпа за Шалке. От бялата точка Набил Бенталеб беше непогрешим и шутира мощно в левия ъгъл – 2:0.

В идващия кръг Шалке е хазаин на Херта Берлин, до момента в който Леверкузен гостува на Волфсбург.