Шахтьор Донецк нанесе звучен шамар на Реал Мадрид, побеждавайки го

...

Шахтьор Донецк нанесе звучен шамар на Реал Мадрид

Шахтьор Донецк нанесе гласовит пестник на Реал Мадрид, побеждавайки го с 3:2 в първи мач от Група B на Шампионската лига. Украинският отбор не можеше да разчита на 10 от титулярите си, откакто отборът бе повален от ковид и огромна част от футболистите, които се появиха на "Алфредо Ди Стефано " направиха своя дебют. Гостите шокираха домакините в средата на първото полувреме, когато Тете откри резултата. Минути по-късно Рафаел Варан си вкара безразсъден автогол, удвоявайки преднината на украинския отбор. В заключителните минути на първото полувреме Соломон повиши преднината на Шахтьор от три гола. В началото на второто полувреме Лука Модрич върна едно попадение за Кралския клуб след ужасно осъществяване от отдалеченост. Малко по-късно появилият се от аварийна пейка Винисиус понижи разликата единствено на едно попадение.