Сейнт Луис Блус разгроми като гост Сан Хосе Шаркс и

...

Сейнт Луис Блус разгроми Сан Хосе Шаркс като гост

Сейнт Луис Блус разгроми като посетител Сан Хосе Шаркс и поведе с 3-2 победи във финала на Западната конференция на НХЛ. Така отборът от щата Мисури е на един триумф от финала за " Купа Стенли " против Бостън Брюинс.

Оскар Сундквист откри след 6 минути игра. Джейдън Шварц направи отличен мач и усили в 24-ата минута. Три минути по-късно Владимир Тарасенко се разписа за 3:0 след углавен удар.
 Съединени американски щати победи Германия, единствено Русия е без загуба на Световното по хокей на лед

Днес и на следващия ден приключват срещите в груповата фаза на Мондиала

Домакините от Сан Хосе бяха по-активни и стимулирани първоначално. Ивандър Кейн уцели гредата след единствено 12 секунди. Голът на Сундквист пристигна след неточност при изнасянето на шайбата на Ерик Карлсон.

Във втората третина гостите към този момент преобладаваха и взеха решение срещата в своя изгода.

Шестият мач от серията е в Сейнт Луис в нощта на вторник против сряда от 03:00 часа.