Севлиево победи във видинското село Дреновец едноименния тим с 2:1

...

Трилър в Дреновец! Футболист си глътна езика, домакините с 10 футболисти, Севлиево бие в последната секунда

Севлиево победи във видинското село Дреновец едноименния отбор с 2:1 и резервира лидерската си позиция в Северозападната Трета лига. Двубоят бе от седмия кръг на шампионата. Той се трансформира в истински трилър. При центриране в 10-ата минута Людмил Иванов от Дреновец скочи с крайник, а противникът му Алекс Георгиев с глава. След конфликта Георгиев падна на терена. Оказа се, че си е глътнал езика и единствено бързата лекарска интервенция го върна в схващане. Пострадалият незабавно бе откаран в болничното заведение в Лом. Людмил Иванов пък бе отхвърлен с червен картон. Той излезе от терена и не спря да плаче поради случилото се. Извини се и на щаба на гостите. Според запознатимъката му е резултат от огромното другарство с Алекс Георгиев, с който са израснали от деца.

След шока дуелът продължи равностойно. В 15-ата минута топката рикошира у футболист на Севлиево и уцели гредата на противниковата врата. Секунди преди почивката Тодор Горанов центрира, опитният Георги Илиев отклони топката с глава към Борислав Борисов, който от десетина метра я насочи в мрежата на севлиевци. След почивката по-дейна беше селекцията на Анатоли Тонов и резултата не закъсня. В 70-ата минута Максимилиан Велков бе изведен на комфортна позиция и с компактен шут изравни. Секунди преди края на мача капитанът Георги Павлов вкара с глава победния гол за водача на Северозапада.

Съставите:

ФК Дреновец: 1. Юлиян Весков, 20. Людмил Иванов, 16. Деян Захариев, 14. Костадин Илиев, 6. Ивайло Иванов /капитан/, 4. Цвети Неделчев, 10. Калоян Цветков, 8. Георги Илиев, 11. Борислав Борисов, 18. Тодор Горанов, 17. Александър Петров
Треньор – Иван Ценов
Севлиево: 12. Димитьр Пантев, 9. Алекс Георгиев, 5. Георги Павлов /капитан/, 22. Максимилиан Велков, 37. Самба Маянджиу, 93. Добрин Петров, 44. Момчил Савов, 7. Ростислав Данчев, 23. Велислав Денчев, 10.Атанас Георгиев, 11. Симеон Димитров
Треньор – Анатоли Тонов Северозападна Трета лига 7 кръг, неделя 22 септември  Дреновец 1:2краен резулат  Севлиево