Севиля върви уверено към груповата фаза в “своя” турнир -

...

Венелин Филипов влезе при загуба от Севиля, бивш младежки национал триумфира срещу Легия

Севиля върви решително към груповата фаза в “своя” шампионат - Лига Европа, въпреки че през днешния ден взе изненадващо спестовна победа против Жалгирис с 1:0. Тимът от Андалусия не беше в най-благоприятен състав, само че въпреки всичко в стартовите 11 на старши треньора Пабло Мачин личаха имената на Висам Бен Йедер, Нолито, Даниел Карисо, завърналия се от Барселона Алейш Видал и Евер Банега, който означи единствения гол. Аржентинският национал беше прецизен в 34-ата минута.

За гостите от Литва като запаса в края се появи българският бранител Венелин Филипов. Бившият халф на Славия Жереми Мансоро беше титуляр, а познатият от изявите си в ЦСКА Серж Нюаджи влезе четвърт час преди последния съдийски сигнал.

¿Qué te ha parecido el debut de Aleix Vidal esta temporada?#UEL #vamosmisevilla #LuchaPorLoQueAmas pic.twitter.com/kv7phmGBwE
— Sevilla Fútbol Club (@SevillaFC) 9 август 2018 година
Севиля имаше доста положения, само че голът на Банега от директен свободен удар си остана единствен.

Българско присъединяване имаше и в един от най-сензационните резултати довечера - успеха на Дюделанж като посетител на Легия (Варшава). Цял мач за тима от Люксембург игра някогашният юношески национал Едисон Йорданов, който получи жълт картон.

Przegrywamy z F91 Dudelange. #LEGDUD pic.twitter.com/YFoGtRY6Xv
— Legia Warszawa (@LegiaWarszawa) 9 август 2018 година
Дюделанж поведе в средата на първата част с гол на Клеман Кутуруе, само че поляците бързо изравниха. В края на полувремето Иняки Астис остави Легия с човек по-малко, а Давид Тюрпел от дузпа в 62-ата минута донесе изненадващия триумф на гостите.

АЕК (Ларнака) се наложи с 2:0 при гостуването си на Щурм (Грац), а мачът беше пресечен за известно време, откакто единият от страничните рефери беше уцелен в главата с хвърлена от трибуните бутилка.

Le match entre Sturm Graz et l’AEK Larnaca en Europa League a été interrompu. La raison? Un « supporter » a jeté une canette sur un arbitre assistant, le blessant sérieusement. pic.twitter.com/GLcVCSe8c7
— Actu Foot (@ActuFoot_) 9 август 2018 година
Йоан Труйолс и Иван Тричковски вкараха попаденията за кипърците.

Отстранилият Славия тим на Хайдук (Сплит) направи нулево реми на " Полюд " против Стяуа в люто балканско дерби, а другият представител на Хърватия - Риека, приключи 1:1 като посетител на норвежкия Сарпсборг.