Севиля стана третият отбор, който намери място на 1/8-финала за

...

Севиля не сгреши срещу Леванте и продължава към 1/8-финала

Севиля стана третият тим, който откри място на 1/8-финала за Купата на Испания. Тази вечер играчите на Юлен Лопетеги бяха безапелационни и се постановиха с 3:1 над Леванте в конфликта сред двата отбора на “Рамон Санчес Писхуан” от 1/16-финала в шампионата.

Домакините откриха резултата в 13-ата минута с гол на Фернандо, само че Леванте върна интригата в 31-ата минута, изравнявайки посредством Оскар Дуарте.

През второто полувреме обаче севилци взеха нещата в свои ръце и изковаха успеха с нови два гола. В 46-ата минута Лукас Окамос върна преднината на своя отбор, а в 78-ата минута Оливер Торес реши всичко в мача за крайното 3:1.

Така Севиля се причисли към Осасуна и Сарагоса, които по-рано през днешния ден също си осигуриха място на 1/8-финалите в конкуренцията. Останалите срещи от 1/16-финалите са в сряда и четвъртък.