Севиля се справи категорично с Еспаньол в мач между двата

...

Севиля с класика срещу Еспаньол

Севиля се оправи изрично с Еспаньол в мач сред двата тима, част от 20-ия кръг на испанското състезание, побеждавайки с 3:0. Головете за триумфа на севилци осъществиха Франко Васкес, Пабло Сарабия и Луис Муриел.

Още в 16-ата минута на срещата при отлична офанзива за Севиля, Васкес беше на точното място и от няколко метра прониза вратата на Еспаньол, откакто вратарят на домакините мазета рисков удар.

В 35-ата минута гостите удвоиха преднината си, откакто Сарабия съумя да излъже двама бранители на Еспаньол и прониза вратата.

През втората част крайният резултат беше завършен от Муриел, който беше прецизен в последната минута на мача. Той се оправи с защитата на домакините и с удар в близкия на вратаря ъгъл се разписа.

След успеха Севиля заема 5-то място в класирането с актив от 32 точки, а Еспаньол е на 14-ото място с 24 точки.