Севиля се класира за полуфиналите в турнира за Купата на

...

Папу Гомес дебютира за Севиля, друг аржентинец прати тима на полуфинал

Севиля се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на краля след минимална победа с 1:0 над втородивизионния. Единствения гол за гостите вкара в 67-ата минута, а дебют с екипа на андалусийци направи привлеченият от.

Севиля доминираше във връзка с притежанието на топката и сътвориха повече положения, само че и Алмерия имаше своите шансове. Единственият тим отвън Ла Лига на четвъртфиналите на няколко можеше да поведе, само че опитът на гостите си сподели думата и те стигнаха до триумфа. Тимът от " " е на полуфинал в конкуренцията за девети път през новия век, а повече участия на тази фаза в състазанието има единствено - 13.

Папу Гомес стартира като титуляр и остана на терена до 60-ата минута, когато бе сменен от. Бившият футболист на се включи мощно и асистира за попадението на Лукас Окампос. Аржентинецът е надалеч от формата си от предишния сезон и има единствено 4 гола в Ла Лига, само че през днешния ден оправда доверието на.

Севиля е първият полуфиналист за Купата на краля. Утре са мачовете - и - Барселона, а в четвъртък посреща.