Севиля преодоля с лекота втория кръг от турнира за Купата

...

Севиля разгроми нискоразреден съперник за Купата на Краля, Ейбар и Еспаньол не позволиха изненада

Севиля преодоля с лекост втория кръг от шампионата за Купата на Краля. Елитният отбор се наложи над четвърторазредния състав на Ескобедо.

Победата на състава от Андалусия пристигна с безапелационното 5:0.

Точни за спечелилите бяха Де Йонг, Нолито, Окампос, Васкес и Торес.

Севилци разпределиха отмерено напъните си, като вкараха два гола през първото и три през второто полувреме на срещата.
 Снимка 461205
Източник:

Люк де Йонг даде преднина на гостите след 17 минути игра, разписвайки се за 0:1. Седем минути преди паузата Нолито вкара за 0:2, като значително лиши дуела от така и така минималната конспирация в него.

Разбира се, треньорът на севилци даде отмора на някои от нормалните си титуляри, само че въпреки всичко излезе на терена с отбор, непосредствен до нормалния подобен.
 Снимка 461201
Източник:

Лукас Окампос бе прецизен за 0:3 след 57 минути игра, правейки " класиката " факт.

Четвърт час преди края Франко Васкес осъществя четвъртото попадение за отбора си, а в първата минута на даденото от съдията продължение на мача Оливер Торес оформи крайното 0:5.