Севиля победи Уеска с минималното 1:0 в мач от 23-ия

...

Севиля изпревари Барселона в Ла Лига

Севиля победи Уеска с минималното 1:0 в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. По този метод севилци се изкачиха на третата позиция класирането, изпреварвайки Барселона.

Домакините бяха цялостен стопанин на терена през всичките 90 минути, само че съумяха да намерят мрежата на гостите единствено един път.

В 17-ата минута Оливер Торес стреля от точката на дузпата, само че топката мина около лявата греда. Десет минути по-късно Мунир Ел Хадади получи на границата на наказателното поле, след което стреля в долния десен ъгъл, само че Алваро Фернандес уверено избави.

Вратарят на Уеска се намеси още един път превъзходно в края на първата част след отдалечен изстрел на Иван Ракитич.

Севиля съумя да открие резултата в 58-ата минута, когато Мунир Ел Хадади засече с глава положително центриране на Оливер Торес, след което топката влетя в горния десен ъгъл.

Гостите пробваха да реагират на предизвикването, само че удар на Рафаел Мир с глава не откри мрежата на домакините.

Севилци имаха нова добра опция за гол, само че изстрел на Юсеф Ен Несири бе блокиран от бранител на Уеска.

С постигнатия триумф Севиля се изкачи на третото място в Ла Лига с актив от 45 точки, до момента в който Уеска остана на последното място с 16.
Източник: fakti.bg