Севиля надви у дома Реал Сосиедад с 3:2 в зрелищен

...

Севиля настигна Барселона след голово шоу

Севиля надделя вкъщи Реал Сосиедад с 3:2 в зрелищен конфликт от седмия кръг в испанската Примера дивисион и спря серията от три победи на противника в шампионата, изравнявайки се по точки с първенеца Барселона.

Микел Оярсабал (4) рано изведе гостите напред в следствие след асистенция на Аднан Янузай. Нолито (18) изравни след голов пас на Евер Банега, а до края на първата част нямаше повече попадения.

Малко след почивката Лукас Окампос (49) направи обрата цялостен след подаване на Навас. Андалусци продължиха да преобладават на своя „ Рамон Санчес Писхуан “, а аржентинецът Франко Васкес (80) им подсигури трите точки. В края Порту (87) върна очакванията на баските след пас на Мартин Йодегаард, само че за освен това отборът от Сан Себастиан нямаше сили.
Източник: fakti.bg