Севиля надигра Еспаньол с 3:2 като гост в мач от

...

Десет от Севиля удържаха Еспаньол за първа победа през сезона

Севиля надигра Еспаньол с 3:2 като посетител в мач от петия кръг на испанската Ла Лига. За възпитаниците на Юлен Лопетеги това бе и първи триумф от началото на акцията в шампионата.
Ерик Ламела даде летящ старт на андалусийци в първата минута, преди Хосе Кармона да вкара два пъти, с цел да даде удобен задатък на гостите от 3:0. До почивката обаче каталунците върнаха едно попадение посредством Хоселу от дузпа, а малко след приключването на час игра Мартин Брейтуейт понижи още от изоставането на отбора от Барселона. В 84-та минута Ламела пое прибързано към съблекалните за втори жълт картон, само че в последна сметка Еспаньол не съумя да стигне до равенството.

Двата тима са с по четири точки, заемайки 15-а и 16-а позиция в класирането. За Еспаньол следва посещение на Реал Сосиедад, до момента в който Севиля първо пътува до Дания за аудиенция на Копенхаген, а по-късно гостува и на Виляреал в Ла Лига.