Севиля изненадващо победи Атлетико Мадрид с 2:1 като гост в

...

"Севиля" попари "Атлетико" с късен обрат

" Севиля " изненадващо победи " Атлетико " Мадрид с 2:1 като посетител в мач от четвъртфиналната фаза на шампионата за Купата на краля. Тимът на Винченцо Монтела губеше до 79-ата минута, само че по-късно осъщесътви цялостен поврат.

На " Уанда Метрополитано " домакините откриха резултата с гол на Диего Коста в 13-ата минута... или най-малко по този начин си мислеха. Попадението обаче бе анулирано поради нарушаване на нападателя.

До почивката и двата отбора сътвориха положителни положения, само че до попадения не се стигна.

През втората част " Атлетико " бе по-активен. " Дюшекчиите " трябваше да чакат до 73-ата минута, с цел да поведат. Разписа се Диего Коста, като този път голът бе постоянен.

Радостта на мадридчани не търпя дълго. Седем минути по-късно " Севиля " изравни след автогол на вратаря Мигел Анхел Моя, който реагира едва на един рикошет и боксира топката в мрежата зад себе си.

В самия завършек на срещата Хоакин Корея означи победния гол - 2:1 за гостите.

Реваншът на " Рамон Санчес Писхуан " в Севиля е след седмица.
Източник: btvnovinite.bg